Oświetlenie LED – najnowszy trend

Ostatnio za sprawą mody na nowoczesny wystrój i mocne, wyraźne oświetlenie popularne w aranżacji wnętrz stała się technologia LED. Rozwiązanie to może być zarazem modne, nowoczesne i energooszczędne. Sprawdza się idealnie w większości pomieszczeń i wystrojów – jego wybór nie będzie trudny nawet dla osoby, która na co dzień nie zajmuje się aranżacją wnętrz. W jakim wnętrzu sprawdzą się LEDy?

LEDy w domu – nowoczesne rozwiązanie

Technologia LED to niewielkie diody elektroluminescencyjne, które emitują światło – zamiennik zwykłych żarówek, który ze względu na swoje właściwości znalazł bardzo szerokie zastosowanie. W mieszkaniach zwykle LEDy stosuje się zazwyczaj na dwa sposoby: jako żarówki umieszczane w lampach oraz jako listwy LEDowe najczęściej mocowane pod sufitem lub meblami – w obydwu zastosowaniach można uzyskać nowoczesny wygląd mieszkania i mocne, wyraziste oświetlenie.

LEDy od Amper.pl sprawdzają się w każdym wnętrzu – od nowoczesnego po tradycyjne. Umieszczone w formie listwy pod sufitem, czy meblami dodadzą wnętrzu lekkości i nowoczesności, jednocześnie mocno je oświetlając. LEDy mogą pomóc zwiększyć wizualnie pomieszczenie. Ostatnio stały się bardzo popularne, ponieważ światło, które dają, jest intensywne i można dowolnie wybierać jego barwę – niektórzy eksperymentują na przykład z fioletowymi, czerwonymi, a nawet zielonymi LEDami, które pozwalają stworzyć niepowtarzalny klimat w mieszkaniu. LEDy mogą być umieszczane dosłownie wszędzie, dlatego ogranicza nas tylko wyobraźnia – modne stały się szczególnie kinkiety oraz diody umieszczane bezpośrednio w ścianie – idealnie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach, gdzie światło gra główną rolę. Ponadto, jeżeli kształt pomieszczenia jest niestandardowy i pojedyncza lampa nie wystarczy – z pomocą również przychodzą diody LED, które umożliwią dokładne oświetlenie nawet na pozór niedostępnych przestrzeni.

Zalety oświetlenia LED

Technologia LED ma niezwykle dużo zalet, dlatego zyskuje coraz większe grono miłośników. Kluczową w tym przypadku zaletą jest oszczędność energii – oszczędności będą nieporównywalnie większe niż w przypadku zastosowania innego typu oświetlenia. Ponadto obecnie na rynku można spotkać niezwykle wiele różnych modeli oświetlenia LED – w różnych odcieniach: ciepłym, zimnym; kolorach, formach i o różnej mocy – jako żarówki do mocowania w lampach i jako listwy LEDowe. Dodatkowo technologia LED jest bezpieczna w użyciu i zdrowa – nie oddziałuje w sposób negatywny na skórę i wzrok – ponadto jej światło jest bardziej naturalne. LEDy się także nie nagrzewają, dlatego mogą być umieszczane w delikatnych, abażurowych lampach, czy bezpośrednio w ścianie.

Opublikowane w Dom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *